2018-11-27

Альона Бабак піднімає проблему ЖКГ Нікополя

15 листопада Нікополь відвідала народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування та ЖКГ. Було проведено ряд зустрічей, зокрема круглий стіл з головами ОСББ, кава з активними жінками Нікополя і вечірня загальноміська зустріч.

З головами ОСББ Альона Валеріївна обговорила ряд болючих проблем: фінансування капітальних ремонтів, робота з боржниками, укладання договорів з газопостачальниками, вивезення побутових відходів.
Піднімалися також питання підвищення тарифів на газ: Альона Бабак не згодна з цим підвищенням, бо воно проводилося без належного дослідження соціально-демографічної ситуації та платіжоздатності населення, без врегулювань проблем енергозбереження та без врахування того, що газовидобувальна промисловість і так має 40% прибутку:
«Я вважаю, що Гройсман міг відтягнути підвищення тарифів на газ шляхом першочергового впровадження певних кроків. Перше, я вважаю, що у всіх людей мали б стояти квартирні лічильники газу. Друге, має бути програма фінансування енергоефективності спочатку. Крім того, за фінансовою звітністю Укргазвидобування» компанія має 40% прибутку. І я, як громадянка, не розумію, чому маю підняти їх прибуток до 50%».

«Круглий стіл, який ми провели з реальними агентами змін – головами ОСББ та шановною гостею Альоною Бабак, вважаю вкрай продуктивним. Багато дискусій, а головне – нові знання та обмін досвідом, що безумовно стане корисним для всіх», – зазначив керівник Нікопольської Самопомочі Михайло Поперечнюк.
Також Народний депутат виїхала і поспілкувалася з мешканцями двох аварійних будинків – по вул. Першотравневій, 24 та вул. Артема, 24. Альона Бабак взяла проблему на контроль і буде шукати механізм компенсації мешканцям, що втратили своє житло з причин недбальства комунальних служб.
Так, в будинку по Першотравневій, 24 більше двох років люди борються за своє право. Нікопольський осередок САМОПОМОЧІ організував подання багатьох депутатських запитів, завдяки яким, міська влада признала цей дім аварійним, але жах і знущання над людьми продовжується. Зокрема, безкінечно вирішується питання про ремонт будинку, але з точки зору Альони Валеріївни, це скоріш за все буде простим «зариванням» грошей – будинок, який розколовся навпіл і тріщини завширшки з руку дорослого чоловіка продовжують збільшуватися, стоїть на нестійких ґрунтах і може скластися в один момент як картковий будиночок.
«Я буду шукати реальний механізм відшкодування людям житла і переселенню їх у інше місце. Тут навряд чи є що ремонтувати», – заявила Альона Бабак.
«Бідні люди ходять кожен місяць до міського голови і чують суцільні обіцянки. Вважаю неприпустимим таке ставлення з боку влади. Це їх прямий обов’язок, як обраних можновладців вирішувати проблеми. Міська влада, в той час, робить біля аварійних домів тротуари. Та займається другорядними питаннями, – коментує очільник осередку Михайло Поперечнюк.

В будинку по Артема, 24, цілий під’їзд також в жахливому аварійному стані і знову проблема не вирішується. Міські депутати «кивають на мера, а він в свою чергу на них. Схоже, колективна безвідповідальність – це тренд української політики. В той же час у місті, де є покинуті гуртожитки та інші приміщення, які знаходяться в занедбаному стані можна було б привести до ладу і направити для потреб мешканців з саме цих аварійних домів.
Але для цього треба переживати за своє місто та відволіктись від корупції. Але поки що у посадовців ХКГ міста вистачає нахабності заявляти людям без даху над головою, що ті мають бути їм вдячні за те, що міська влада взагалі ними займається, бо вони створили ОСББ. Але ж, наприклад, шкода у будинку по Першотравневій, 24 заподіяна з вини комунальних служб, люди постраждали через бездіяльність і не усунення підтоплення і повинні ще дякувати винуватцям. Схоже, з правовою освітою, у нікопольських можновладців не все гаразд.
Після знайомства з проблемними місцями Нікополя, Альона Бабак зібралася на каву з діловими жінками міста. Треба зазначити, що коло учасниць було різноманітне – і за віком і за діяльністю. Тут були і підприємиці, і громадські діячки, і викладачі, і волонтери, і і працівниці культурного сектору. Обговорювалися важливі питання участі жінок в суспільному житті, проблеми освіти й виховання дітей, рівність зарплат для чоловіків та жінок, проблеми працевлаштування молоді, волонтерство і благодійництво.

Основні тези зустрічі:
1) в Україні потрібні гендерні квоти. Жінки дійсно мають інше мислення ніж чоловіки і для загального успіху їх точка зору має бути почута.
2) Жінки мають не мовчати і не терпіти, якщо порушуються наші права.
3) Жінки мають гуртуватися і працювати над спільними проектами, бо є класні ідеї, багатий життєвий досвід, і є чим поділитися зі світом.
4) жінка має долучатися до політичного і громадського процесу і змінювати світ, якщо їй в ньому щось не подобається. Не сидіти і не жалітися. Треба долучатися самій і залучати подруг. Марно чекати, коли хтось щось зробить за вас.
5) на жаль, ніхто не буде демонструвати тобі поступливість і м’якість, якщо ти жінка-конкурент. Світ любить переможців, незалежно від статі.
Мусимо зазначити, що за підсумками зустрічі, у учасниць вже встигли народитися ідеї для співпраці, сподіваємося, що скоро з’являться нові проекти в міста.
«Тішить, що за підсумками зустрічі, у учасниць, вже встигли народитися ідеї для співпраці . Сподіваюся, що разом, ми зробимо багато доброго.

Дякую всім, хто долучився! Маю пропозицію для наших леді періодично збиратися за кавою і обговорювати ідеї й проекти» – поділилася керуюча справами Нікопольського осередку САМОПОМОЧІ Марія Полоз.
О 18:00 у Нікопольській центральній бібліотеці пройшла зустріч Альони Бабак з жителями міста.
До речі, при пошуку приміщення для цієї зустрічі ми стикнулися з перепонами з боку деяких керівників комунальних та державних закладів – вони стали категорично проти проведення зустрічі в їх приміщеннях, чим порушили ч.10 ст. 17 Закону України «Про статус народного депутата.» Але ми не залишимо таке нахабне порушення закону без реакції!

«Щиро дякую колективу Центральної бібліотеки за сприяння в проведенні зустрічі. Люди, що роблять добру справу і не бояться, заслуговують на повагу» – подякував голова осередку Михайло Поперечнюк.
Під час зустрічі у мешканців міста було багато питань до народного депутата Альони Бабак, не тільки щодо ОСББ та ЖКХ, а й ситуації в країні вцілому. Діалог між громадянами та народними обранцями – є вкрай важливим. І депутати САМОПОМОЧІ, що приїздять до міста демонструють свою повну доступність і відкритість до діалогу.
«Головний висновок всіх наших зустрічей – не боятись, бути ініціаторами змін та ставати самим у керма процесів. Попереду нові зустрічі та довгий шлях боротьби за розвиток міст та країни», – підсумував Михайло Поперечнюк.