2018-06-12

Апеляційний суд виступив проти волі виборців Дніпра. Відклик Вячеслава Мішалова затягується далі.

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд задовольнив скарги Дніпровської міської виборчої комісії та Вячеслава Мішалова щодо протиправності бездіяльності комісії та зобов’язання нарешті звернутися до керівного органу партії. Тим самим залишивши колишнього секретаря міськради у депутатському кріслі, а комісії пробачив її бездіяльність.

Кирило Юхно, адвокат, представник «Об’єднання «Самопоміч»:
«Ми навіть не почули мотивації рішення, лише його резолютивну частину, і можемо лише припускати, чому скасували рішення суду першої інстанції. Ми вважаємо, що рішення Дніпровського окружного адміністративного суду є законним і обґрунтованим. Бо він послався не тільки на вітчизняні закони, він не тільки розкрив принцип верховенства права, а й послався на рішення суддів Європейського суду з прав людини.
Адже суд першої інстанції визнав, що у комісії були певні перешкоди у 2017 році, аби розпочати перевірку зібраних підписів та документів. Та вже у січні цього року рішення, що забороняло міській виборчій комісії приймати та перевіряти документи по відкликанню Мішалова, було скасовано. І до травня вони бездіяли.
Тому суд першої інстанції прийняв ефективне рішення, як відновити права позивача і всієї ініціативної групи з відкликання пана Мішалова.
Цікаво, як апеляційний суд спростує правильність посилань суду першої інстанції, обґрунтованих практикою Європейського суду.»

Тобто сьогодні у суді ми всі почули, що та робота, яку ми зробили для всіх, аби не бути обманутими – це звісно добра справа, але вона ні до чого не призвела. І нехай минуло вже 9 місяців, безліч судових засідань, скасування спірної ухвали, що забороняла комісії діяти, можна не позбавляти депутата депутатських повноважень, а п’ятимісячна бездіяльність комісії – ну, була та була.

Андрей Толстых, голова Дніпровської організації «Об’єднання «Самопоміч»:
«Що це значить для нас? По-перше, перед нами стоїть завдання реформування судової системи. Неможливо уявити правову європейську державу, в якій можна так нехтувати правами людини. По-друге, судді, приймаючі рішення,що потім оскаржуватимуться в Європейському суді з прав людини, повинні нести відповідальність.
Окрім порушених прав українців – страждає й репутація держави. Україна – одна з лідируючих країн за кількістю звернень до Європейського суду.
Більше того, вся судова система утримується з наших податків, тому фінансовий тягар після перегляду рішень у Європі знову ж таки лягає на плечі Держави – наші податки.
Що це значить для міста? А це значить те, що Вячеслав Мішалов продовжує свою депутатську діяльність, а ми готуємось до оскарження ганебного рішення, вкотре переконавшись у відсутності ефективної системи захисту прав виборців.
«Самопоміч» продовжує стояти на захисті прав і ми будемо використовувати всі можливі для цього законні засоби.»