2018-11-07

ЧОМУ КАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКВОДОКАНАЛ ДОВЕДЕНО ДО БАНКРУТСВА?

Куди зникають десятки мільйонів гривень та кому не вигідна перевірка підприємства?

На останній сесії Кам’янської міської ради депутати не підтримали вимогу Самопомочі перевірити КП «Міськводоканал». Аудит підприємства із залученням Державної аудиторської служби підтримало лише 13 депутатів з 34 присутніх.

Фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ» вимагала перевірку підприємства, аби з’ясувати, чому комунальне підприємство доведено до банкрутства. А також виявити можливі фінансові зловживання.
Але, як виявилося, більшості депутатів не вигідно, аби громада дізналася, куди діваються кошти. Провести аудит Міськводоканалу депутати Самопомочі намагаються вже вдруге. Перша спроба була нівельована поправками, які вніс депутат від «Опоблоку» (до речі, колишній керівник Міськводоканалу). В результаті, замість проведення незалежного фінансового аудиту, міський голова Білоусов створив комісію та призначив нового керівника – свого заступника Чернишова О. І. Свою роботу комісія не виконувала і навіть жодного разу не зібралася. А тим часом, внаслідок марнотратства минулого і теперішнього керівництва, борги Міськводоканалу накопичуються чи не щодня. Так що перспективи КП досить сумні.

Для прикладу, у Львові, де мер – Андрій Садовий, немає жодного збиткового комунального підприємства. Тоді як у Кам’янському – мер Андрій Білоусов, майже всі збиткові. Тільки КП «Тепломережі» за минулих два роки збільшило боргів на 460 мільйонів гривень! Беззбитковість комунальних підприємств повинна бути однією з головних цілей міської влади, натомість бачимо повний саботаж з боку місцевих чиновників.