2018-10-03

Дебатний рух Дніпра нарощує оберти

Вересень у Дніпрі завершився Осіннім дебатним турніром для школярів. Близько двохсот учасників протягом двох днів демонстрували свою майстерність.
34 команди і лише один переможець – “Енчантікс” (Гімназія №3).

Палаючі очі, безліч цікавих ідей, дорослі думки, захоплюючі промови. Завдяки міській програмі розвитку шкільних дебатів, всі учні середніх загальних навчальних закладів вдосконалюють уміння відстоювати свою точку зору.

Теми для дебатних раундів з кожним роком стають більш вагомими. На цей раз, наприклад, у перший день учасники дискутували з таких тем:
1. Заборона батькам будь-яким чином впливати на вибір професії дитиною;
2. Скасування депутатської недоторканості;
3. Переваги бути простою людиною, а не генієм.

А от для фінального дня, в який перейшли лише 4 команди, організатори відібрали більш спірні питання:
– Інтерактивне голосування (теле-, sms, інтернет) не може застосовуватись з метою відбору представників країни для участі в міжнародних пісенних, музичних, художніх та інших творчих конкурсах;
– В країнах, де стався геноцид, всі місця, призначені для знищення людей, наприклад, концентраційні табори, повинні бути знищені.

Півфіналістами стали учні СЗШ №86 Михайло Кістеньов, Жанетта Манукян, Дмитро Дроздов, команда “Туса псевдодебатерів” та СЗШ №121 Максим Олексенко, Євген Ганжа, Анастасія Ільницька, команда “Парламентери”. За перемогу гідно змагалися школярі НВК №99 Володимир Киричок, Богдан Богуш та Катерина Редька, команда “АіФ”.
«З кожним роком конкуренція на наших турнірах зростає. З вересня до нас приєдналося ще 20 шкіл. Вже третій рік школярі Дніпра вчаться чути свого опонента, відбивати його доводи та ставити правильні запитання. Такий вибір для саморозвитку обов’язково допоможе кожному юному дебатеру досягти успіху. Я безмежно радий, що дебатні клуби в школах нашого міста набувають ще більше юних послідовників. Ще раз вітаю переможців і бажаю всім учасникам сил та успіху в щоденній роботі над собою,» – автор міської програми розвитку шкільних дебатів у Дніпрі, депутат міської ради від фракції «Самопоміч» Олександр Купрієнко.