2018-08-29

Екологічний тероризм по-криворізьки

Кривий Ріг знову в епіцентрі скандалу. Цього разу екологічного. Нагадаємо, що на території Криворізького центрального рудоремонтного заводу планують розмістити цеха по гранулюванню сульфата амонія – це добриво, яке використовується в сільському господарстві. Новий завод планує виробляти 100 000 тон добрива на рік, а це 25% від всіх потреб українського ринку. І здавалось би справа важлива і необхідна. Але….
Будівництво планують розмістити поряд з густонаселеними житловими районами міста. Відстань до найближчого будинку, що на мікрорайоні Індустріальному – 1115 м. Зовсім поруч мікрорайони: Гірницький (1480 м), Східний-3 (1620 м), Сонячний (1935 м) та Східний-2 (близько 2000 м). Загалом близько 100 тис. людей!
Вже мешканці там задихаються від нестерпного смороду! Певна річ – перспективі такого сусідства люди не раді!
Ідея будівництва цехів належить підприємству ТОВ «Українські мінеральні добрива», власником якого є олігарх Рінат Ахметов. У приватній власності цього громадянина вже знаходяться криворізькі промислові гіганти – підприємства групи Метінвест. Які і без того роблять «свій посильний вклад» в покращення екології міста.
У комунальних засобах масової інформації поширюють інформацію про безпечність, ба навіть користь такого виробництва. Під прицілом камер директор підприємства їсть білі гранули, схожі на гранульований сульфат амонію.
Оскільки на сполох забила саме криворізька «Самопоміч», нас намагаються звинувачувати у піарі, проплачених акціях і підбурюванні людей. Офіційно заявляємо: ми не проти нових підприємств, інвестицій, добрив і робочих місць! Але ми не дамо приховати від людей та спотворити інформацію про екологічні ризики від процесу переробки і складування корисного добрива під їхніми вікнами. А також про вплив відходів такого виробництва на основне джерело питного водопостачання для міста – каналу Дніпро-Кривий Ріг. І чому задля збагачення кількох людей міська влада нехтує життям і здоров’ям мешканців міста? Чиї інтереси відстоюють обрані нами депутати?
Ми не збираємось зупинятись! Наші депутати Анатолій Івахно, Людмила Бурман та Антон Петрухін вже мали зустріч в Міністерстві екології. Поговорили особисто та вручили лист, адресований міністру екології Остапу Семераку з проханням не допустити будівництва хімічного заводу на території міста. Свої підписи під зверненням поставили майже 7 500 тисяч криворіжців. До Міністерства також були надані пропозиції, коментарі та зауваження до Звіту з оцінки впливу на довкілля.
Протягом двох тижнів відбулось чотири зустрічі з мешканцями районів, що першими відчують на собі дію «безпечної» хімії». Людям банально не вистачає об’єктивної інформації. А ще не вистачає розуміння та відповідальності за власне життя і життя своїх близьких. Багато хто вважає, що це його не стосується, мовляв і «вже все вирішили за нас». Так і буде, якщо своє невдоволення ми будемо висловлювати, не піднімаючись з дивану. Тож ми розробили текст звернення до міського голови Ю.Вілкула, аби нагадати посадовцю, що українське законодавство зобов’язує його захищати права членів громади, у тому числі екологічні. Звернення з підписами вже направлено. Отже найближчим часом стане відомо: чиї інтереси насправді захищає та відстоює міський голова Кривого Рогу. Так би мовити контрольний постріл для тих, хто ще мав сумніви. Тож шановні криворіжці і не тільки! Вже настав час бути активними. Цікавтеся, допитуйтеся та боріться за шанс жити у чистішому місті.