2018-05-16

Нарешті Закон та право виборців відкликати депутата поставлені вище за різноманітні маніпуляції зацікавлених осіб. Тож звільнення триває…

Вчора Дніпровський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність міської виборчої комісії протиправною та зобов’язав звернутися до керівного органу «Об’єднання «Самопоміч», аби нарешті було прийнято остаточне рішення у відклику депутата міської ради Вячеслава Мішалова за народною ініціативою.

Як ми з вами добре пам’ятаємо, вони порушили 20-денний строк перевірки документації та зібраних нами з вами підписів за відкликання – це понад 6000 “антиголосів”.

Рік тому, опинившись у власноруч зробленому капкані, пан Мішалов відмовився виконувати зобов’язання підписаного ним самим Меморандуму – скласти депутатський мандат у випадку підозри в корупційній діяльності та не визнав:
– жодного звинувачення ЗМІ у можливій причетності до корупції;
– висновки партійної робочої групи;
– рішення партійного Виконкому;
– волевиявлення виборців звільнити його з посади депутата ДМР, обраного за списком «Об’єднання Самопоміч».

Чи погодиться він з рішенням суду? Чи припинить міська виборча комісія шукати приводи для затягування справи та нарешті почне виконувати Закон?

І нехай бюрократія тягнеться вже 7-ий місяць поспіль. Проте черговий крок у захисті волевиявлення виборців “Самопомочі” у Дніпрі зроблено.

Голова міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Андрей Толстых: “Сьогодні склад нашої міськради практично не відображає зроблений у 2015-му вибір жителів Дніпра, хоча це і є головним завданням виборчої системи.
Люди не голосували тоді за позафракційних – бо їх не було, не голосували і за партію “За життя”, а “Наш край” взагалі не подолав 5% бар’єр. Проте у сесійній залі геть інші групи, угруповування і нібито поодинокі ігроки. Це результат недосконалості того самого виборчого законодавства, відсутність елементарного почуття політичної відповідальності, яке притаманне депутатам в розвинених демократіях.
Та найприкріше, що в Україні немає ефективної системи захисту прав, в тому числі виборців. Через те й 7-ми місячна боротьба з “вітряками” (заздалегідь підготовлені “потрібні” ухвали) у будь-кого відберуть бажання боротися.
Та ми не будемо складати руки і принципово доводитимемо, що Самопоміч – це саме та партія, яка завжди буде стояти на захисті прав своїх виборців і буде використовувати всі можливі для цього законні засоби.