2018-07-30

ОЛЕГ БЕРЕЗЮК: «Ми ламаємо стереотипи, ми – прості люди, які хочуть робити позитивні зміни, бо служити людям – то велика відповідальність»

Олег Березюк в Нікополі!

15 червня до Нікополя завітав народний депутат України, лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді України – Олег Романович Березюк.
Це стало можливо завдяки активній діяльності голови Нікопольського міського осередку Михайло Поперечнюк
.

Олег Березюк провів три зустрічі з різними групами населення: ветеранами, студентською молоддю та з дорослими людьми які забажали долучитися до зустрічі.
В міжсесійний період він їздить по містах та спілкується з жителями, має можливість обмінятись новинами та розповісти про депутатську діяльність, якою вона є насправді, а не такою яку нам показує телебачення.

До речі, Олег Романович зауважив, що сам не дивиться телебачення і йому шкода своїх батьків та усіх глядачів які вірять в телебачення і не фільтрують новини провладних ЗМІ.

Депутата обурюють багато ситуацій з яких складається наше сьогодення.
Ось основні теми, про що говорив:
– Ті підприємства які є у вашому місті мають гідну суму з реалізованої продукції. Але платити вам по 5-6 тис.грн за вашу роботу це просто обурює. І звичайно людина яка в місті з великою кількістю вкладених сил ледве отримує 200 в кращому випадку 300 доларів, поїде закордон, наприклад у Польщу де за таку роботу буде отримувати 500-600 доларів. Це велика різниця. Хоча сьогодні з нинішніми цінами і 200 грн це різниця, особливо для пенсіонерів. І саме тому наші пенсіонери вимушені замість заслуженого відпочинку відпрацьовувати, щоб були якісь гроші на особисті потреби, а не лише на оплату комунальних послуг.

– Взагалі, наразі у Верховній Раді 60 людей які адекватні та голосуюсь своєю головою. До речі в кожній партії є дві-три людини які адекватно та логічно судять та приймають рішення. Я взагалі поважаю конкурентів з інших партій, але якщо вони приймають рішення своєю головою. Ми можемо сперечатись, пред’являти один одному доводи та знаходити компроміс і найкраще вирішення для конкретного питання.
– Багато з ким спілкуюсь на тему медицини. Тим паче, що я за освітою медик-психотерапевт. Люди які приходять на зустрічі ставлять питання про щеплення. То хочу зразу сказати, що мої діти прищеплені. І я не просто вважаю, а наполягаю на тому, що щеплення необхідні тим паче при сьогоднішньому стану екології та вразливості організмів.

_________________________________________________

А о 12.00 на відкриту лекцію «Межа світів» у лекційній залі Нікопольського економічного університету зібралися студенти з різних навчальних закладів – Медичного та Педагогічного коледжів, Металургійного технікуму, Нікопольського економічного університету, Міжнародного науково-технічного університету, було навіть кілька активних старшокласників.

В цій лекції Олег Романович висвітлює і аналізує випадки шахрайства та фальшування історії України впродовж століть, навівши три видатних приклади. Перший – творчість Іллі Рєпіна. Більшість людей не має поняття, що видатний художник народився на Харківщині, є нашим співвітчизником, сам визнавав своє козацьке походження, а ще один оригінал картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану» зберігається у Харківському художньому музеї. До того ж Рєпін у своїх картинах критикував російську імперськість і прославляв демократичні традиції України. Як відомо, зараз росіяни називають Рєпіна своїм художником, не вдаючись до об’єктивного аналізу його творчості.

Другим прикладом було життя Тараса Шевченко, образ якого десятиріччями збіднювала і спотворювала пропаганда нашого східного сусіди.

Та найбільше дісталось творчості Івана Франка. Його знаменитий твір «Лис Микита», який входить до шкільної програми, ми читаємо за редакцією Рильського, котра відрізняється від оригіналу відсотків на 30%, підігнана під канони радянської авторитарної творчості, з рівня дорослого твору зменшена до рівня дитячої казки і позбавлена того шляхетного волелюбства, яким її наповнив Франко.

І все через те, що Україні пощастило бути на межі світів – між східною деспотією і західною демократією, і межа ця рухалася територією України безперервно впродовж років, поки не зупинилася стараннями волонтерів та добробатів на так званій «лінії розмежування АТО». Впродовж років українське питання замовчувалося і кордони нашої держави не наносилися на політичну мапу світу. Але, на думку Олега Романовича, світ, навіть західні партнери України не розуміють всі наслідки того, що станеться, якщо Україна в черговий раз зникне з політичної мапи світу.
Підводячи риску під масштабами маніпуляцій нашим історичним минулим, Олег Романович зауважив: «Невігластво – страшна річ, коли людина думає, що вона знає, а насправді вона або не знає, або знає не те. Це об’єктивна реальність, а тому мусимо іти і вчитися».
_________________________________________________

Після зустрічі з молоддю міста Олег Березюк разом з Михайлом Поперечнюком поїхали до міських лікарень №1 та №4, нажаль головні лікарі поховалися та уникли спілкуання з представниками САМОПОМОЧІ. Але це не зашкодило спілкуванню з простими лікарями та медичними працівниками. Обговорили хід медичної реформи, виклики перед трудовою міграцією. Олег Романович також відмітив, що відсутність ангіографу у місті з населенням 100 тисяч є неприпустимим, тому ми будемо добиватися, щоб цей прилад з’явився в Нікополі.

Медичні працівники були вражені простотою та щирістю керівника фракції, бо звикли до офіціозу приїзду чиновників і депутатів такого рангу.
«Ми ламаємо стереотипи, ми – прості люди, які хочуть робити позитивні зміни, бо служити людям – то велика відповідальність», – зазначив Олег Березюк.

________________________________________________
О 18.00 Олег Романович Березюк зустрівся з громадою Нікополя і відразу запропонував ставити йому запитання. Звісно, вони були болючими – пенсії, медицина, дороги, корупція, дорікали бездіяльністю депутатів у парламенті. Інколи громадяни розходилися настільки в своєму розпачі, що неможливо було спинити.

«Я розумію Вас. І як людині, мені неприємно це чути. Але я розумію, це – крик душі.» – відповів Олег Романович, і потрохи став підіймати завісу над реформами, що проходять в Україні, почавши з медичної, бо сам є лікарем за фахом:

«Насправді вся медична система, яка у нас є, тримається, в даний момент, на двох стовпах – Ваших грошах, коли Вам дають у лікаря перелік необхідного, ви йдете до аптеки і все купуєте, і на ентузіастах-лікарях. Я Вас запевняю, якщо так триватиме, за кілька років ми залишимося взагалі без медицини. Бо просто не буде лікарів. Вони виїжджають за кордон. Вони ображені на вчителів, прокурорів, поліцейських, бо ті отримали підвищення зарплат. А чим гірші лікарі?» Олег Романович пояснив, що насправді, якісна медична реформа була б порятунком, бо тоді гроші з державного бюджету, які наразі осідають в «облздравах», йшли б прямо на місця, до лікаря, для цього і потрібні контракти з сімейними лікарями. Це унеможливить будь-яке непрозоре списання державних грошей головними лікарями. Тому йде такий супротив і насаджується такий негатив проти медичної реформи. Медичний бізнес не хоче втрачати. Але зміни є – ще рік тому список ліків за програмою «Доступні ліки» був втричі коротший.

До речі, головні лікарі Нікополя так і не зустрілися з паном Березюком: «Нажаль, вони виявилися дуже зайнятими. Але нічого. Я поспілкувався з простими лікарями і медичним персоналом і дуже задоволений зустріччю. Тепер я знаю, чим дихають нікопольські лікарі. Але ще ніде я не зустрічав стільки розмов про необхідність виїзду за кордон.»

Поговорили і про бюджет Нікополя: «За останні три роки бюджет Нікополя зріс вдвічі. Непогано, але для Вашого міста з такими потужними підприємствами – цей мільярд з гаком, це – мало. Це значить, що Ваша місцева влада не працює з цими підприємствами і вони оптимізують податки». А взагалі Олег Романович радив брати приклад зі Львова і користуватися іноземними фондами під проекти міста. Звісно, спочатку треба за кошт громади розробити якісний проект. Без нього ніхто нічого не дасть. А під якісний проект цілком реально знайти інвесторів, не чекаючи на державні гроші.

Однією з головних думок, що хотів донести Олег Романович до містян, полягає в тому, що розвиток їх міста – в їх руках. Так цілком, можливим, є , навіть законодавче вирішення питання, яке підняли містяни – справедливість більших пільг через небезпечну близькість проживання до атомної станції. «Працюйте зі своїми депутатами. Нехай вони створять законопроект, схвалять його і направлять на розгляд до парламенту. Ми готові розглядати ці ініціативи. А вони впишуть своє ім’я в історію».

Хоча ми розраховували на двогодинну бесіду, після спливу цих двох годин люди не хотіли відпускати народного депутата і продовжували ставити питання, тому після зустрічі, містянам ще дали можливість поспілкуватися і звернутися з особистими питаннями до Олега Романовича. Пан Березюк уважно вислуховував і давав контакти своїх помічників.

«Не дивлячись на залякування містян з боку влади щодо спілкування з нами, ми провели багато зустрічей з різними середовищами. Люди підтримують чесність, принципову позицію та наші проекти» – зазначив лідер Нікопольської Самопомочі Михайло Поперечнюк.

Відкритість, прозорість, доступність, невимушеність – такою повинна бути влада і її представники. І такими є лідери САМОПОМОЧІ.