2018-10-24

Погостювали у Львові

Лідер «Самопомочі» Андрій Садовий запросив нікопольських ветеранів побачити, як змінився Львів за останні 12 років
Ветерани відвідали найвидатніші пам’ятки міста Лева, та були вражені атмосферою і гостинністю львів’ян. Три дні делегація з членів Ради Ветеранів знайомилася як із стародавнім, так із сучасним Львовом. Супроводжувала гостей в.о. керуючого справами Нікопольської міської організації «Самопоміч» Марією Полоз.
Їдемо до Європи – з такою думкою ветерани Нікополя сідали у потяг. Із гарним настроєм, у передчутті нових вражень. Більшість із них не були тут півстоліття, а дехто – взагалі ніколи.
Делегацію очолили член президіуму Ради Ветеранів Галина Павлівна Маршацька та Голова первинної організації ветеранів-педагогів Тамара Петрівна Лисенко. Серед делегатів також був ветеран-фронтовик, учасник Другої Світової війни Жиган Анатолій Дмитрович, запрошення отримав заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею Мирослав Петрович Жуковський, який знайомив Андрія Садового з історичною спадщиною міста під час його візиту до Нікополя.
«Це неймовірна можливість для літніх людей побачити чарівне місто та насолодитися його неповторною атмосферою», – сказав керівник Нікопольського осередку «Самопомочі» Михайло Поперечнюк, коли проводжав ветеранів на потяг.
Дух Львова нікопольські гості відчули відразу – тільки-но зійшли з потягу. На пероні вокзалу їх зустріли молоді співробітники Львівської міської ради, які супроводжували ветеранів впродовж всього візиту у Львові. Після поселення в готелі, гості відвідали Центр Шептицького – надсучасний інформаційно-культурний центр.
Вже пообіді почалася екскурсія стародавніми вулицями Львова. Величні храми і затишні кам’яниці, вуличні книжкові ринки і цікаві історії, які пам’ятає львівська бруківка – атмосфера княжого міста вразила гостей. А вже увечері нікопольські ветерани поринули у світ мистецтва, насолодившись трагікомедією «Танго метелика» у виконанні австрійського театру. Вистава проходила в рамках театрального фестивалю «Золотий Лев».
Андрій Садовий привітав ветеранів вже у понеділок зранку. Він запросив до себе в кабінет та пригостив ранковим гарячим шоколадом. Галина Маршацька та Тамара Лисенко вручили міському голові Львова подарунки і подякували за запрошення.
«Ми вражені містом! Тут дуже спокійно та казково. Львів – це дійсно Європа. І сьогодні ми в цьому переконалися на власні очі», – сказала Галина Маршацька.
Львівська адміністрація була як завжди відкрита до діалогу. Після зустрічі з Андрієм Садовим ветерани побували у церквах Львова. Нікопольці були вражені тим, що в органах місцевого самоврядування працює так багато молодих людей. А справа в тому, що Львівська міська рада запрошує студентів вишів до себе на стажування – найздібнішим пропонує роботу.
Після заглиблення у історію старовинного Львова, нікопольські гості познайомилися і з сучасними локаціями. Зокрема, відвідали центр культурного дозвілля !FESTrepublic. Для його створення перебудували старий завод, і тепер це «місто в місті», а ще – альтернативна локація для проведення вільного часу. Тут відбуваються фестивалі, вечірки, тематичні заходи і колаборації зі світовими групами та артистами.
«Я вражена Львовом та гостинністю місцевих. Ми були у гончарній майстерні на !FESTrepublic і господар нам залюбки показав і роботу, і навіть вироби, що стоять у печі. Львів’яни неймовірні – виховані, ввічливі, турбуються, посміхаються. А у нас, на жаль, як заходиш до магазину, продавчині, побачивши, що ти літнього віку і не при великих грошах, поводяться дуже зверхньо», – зізнається член організації ветеранів-педагогів Кабанова Валентина Іванівна.
Наступний день теж виявився багатим на події. Поки одна частина гостей милувалася Палацом Потоцьких, інша разом з Марією Полоз зустрілися з керівником управління освіти Львівської міської ради. Говорили про успішні проекти у школах Львова і можливість їх впровадження в Нікополі.
Дізналися чимало цікавого. Так, вже два роки у місті Лева оновлюються лабораторії у школах, класи трудового навчання, завозиться нове обладнання, з’являються навіть лінгафонні кабінети для вивчення мов! Тут в кожній школі є інтерактивні мультиборди, інклюзивні класи, на кожні дві дитини з особливими потребами закріплюється педагог або асистент вчителя зі спеціальною підготовкою.
Після обіду гості відвідали Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай». Тут на кількох гектарах мальовничого ландшафтного парку стоять старі сільські хати, в яких українці жили кілька століть тому. Хати і церкви звезені до Шевченкового Гаю зі всієї України і дбайливо зібрані наново. А під кінець екскурсії ветерани змогли насолодитися органним виконанням творів Баха та Чайковського у Львівському органному залі.
Чуйно та душевно Нікопольська делегація прощалася зі Львовом. Лисенко Тамара Петрівна від імені всіх ветеранів вручила Назару Полонському та Джаванширу Сафарову смачні презенти – львівський шоколад ручної роботи та нікопольські яблука. Іван Олійник, ветеран Народного Руху України і член делегації згадує: «Сідаючи у потяг до Нікополя я почув, як хтось сказав: «Ну ось ми й покидаємо Європу». Думаю, ці слова – епіграф до нашої подорожі».