2016-10-05

«Політикани не зможуть зупинити бюджетний процес-2017», – Артем Хмельников

Лідер фракції «Об`єднання «Самопоміч» у Дніпровській міській раді Артем Хмельников повідомив, що профільна депутатська комісія отримала проект кошторису міста на 2017 рік.

Проект бюджету був переданий 29 вересня, повідомив лідер дніпровської «Самопомочі». Артем Хмельников зазначив, що при формуванні бюджету-2017 врахували недоліки поточного ріку. Деякі з них стали серйозною перепоною для розвитку Дніпра. Якби свого часу бюджетна комісія, яку очолює Артем Хмельников, у тісній співпраці з громадськістю, не внесла необхідні правки, Дніпро могло б втратити перспективу добудови метрополітену.

Лідер фракції наголосив, що через авторитарний стиль керування бюджетним процесом-2016 тодішнього першого заступника міського голови Дмитра Погрєбова, деякі пункти виглядали абсолютно нелогічними. Так, на міські парки, які у абсолютній більшості не мають чіткого землевідведення, пропонувалося виділити 100 мільйонів гривень.

«Такі кошти просто нереально освоїти», – зазначив Артем Хмельников.

У той же час на молодіжні програми не було передбачено жодної копійки. Лише зусиллями бюджетної комісії на ці потреби вдалося віднайти 2 мільйони гривень.

Повертаючись до питання метрополітену. Як пам`ятають більшість містян, Дмитро Погрєбов пропонував його затопити. Але депутати все ж таки віднайшли кошти на продовження будівництва.

Після нетривалого перебування на посаді, Дмитро Погрєбов зник із публічної політики і до кінця вересня не з`являвся на жодній сесії. За даними заступника міського голови Михайла Лисенка, більшість часу він провів за межами України. З`явившись на сесії лише наприкінці вересня, Погрєбов проанонсував створення нової депутатської групи, яка, у разі реєстрації, ймовірно буде налаштована вкрай не конструктивно до ініціатив депутатської більшості.

«Нам було важко працювати поруч із тодішнім першим заступником. Та ми довгий час не

переводили цю критику в публічну площину, намагалися бути політично

коректними. Зараз вже цілком зрозуміло, що пан Погрєбов далекий від

публічного менеджменту. Бізнес і муніципальне управління – різні речі»,

– підкреслив Артем Хмельников.

Втім, незважаючи на всі перепони, бюджетний процес-2017 йде швидкими темпами. Вже в середині жовтня проект кошторису винесуть на публічне обговорення, а до кінця поточного року планують прийняти.