2019-01-11

ПРОГРАМА КАНДИДАТА У ПРЕЗИДЕНТИ УКРАЇНИ АНДРІЯ САДОВОГО

Перші кроки Андрія Садового на посаді Президента України, щоб захистити країну від зовнішньої агресії з боку Росії, повернути українцям контроль за їхніми ресурсами, модернізувати країну й забезпечити добробут людям, а також гарантувати справедливість і відповідальність влади та повернути довіру до неї.

Перші кроки щодо зміцнення обороноздатності та захисту країни:
Дбати про солдатів української армії, гарантуючи їм грошове забезпечення військового – не менше 1 000 доларів у гривневому еквіваленті.
Змінити систему командування й управління у Збройних силах України відповідно до стандартів НАТО, забезпечивши повагу до солдатів з боку командирів.
Забезпечити ветеранові війни повагу від людей та підтримку від держави. Запровадити загальнодержавну програму підтримки ветеранів війни, виплачуючи компенсацію 100 тисяч гривень кожному.
Розмістити уздовж державного кордону з Росією та уздовж лінії розмежування боєздатні військові частини та бойову техніку.
Затвердити національну програму щодо забезпечення гідних умов проживання для громадян України, які покинуть окуповані території, виявлять бажання жити та чесно працювати в Україні.
Відкрити оборонну промисловість для інвестицій та інновацій, зробити оборонний бюджет прозорим, деталізованим та контрольованим.
Відсторонити від державного управління тих громадян України, які допомагали й допомагають ворогові під час війни: політиків, працівників органів правопорядку, суддів. Виявити та покарати усіх зрадників.
Будувати прагматичні союзи із зовнішніми партнерами. Налагоджувати взаємодію та постійну співпрацю з НАТО, щоб згодом отримати членство.
Ініціювати створення Центрально-Східного європейського військового альянсу, учасниками якого мають стати країни Центральної та Східної Європи, що безпосередньо потерпали від агресії або чітко усвідомлюють небезпечну політику РФ щодо цивілізованого світу.
Зміцнити співпрацю з ЄС, забезпечивши Спільний авіаційний простір, Єдиний цифровий ринок, приєднання до Митного, Енергетичного союзів.
Перші кроки щодо повернення українцям контролю за природними ресурсами і критичною інфраструктурою України – газопостачанням, електропостачанням, теплом та доступом до паливно-мастильних матеріалів:
Заборонити доступ до користування надрами, до власності чи управління критичною інфраструктурою громадянам та юридичним особам Росії і пов’язаним із ними особам. Застосувати санкції до громадян Росії та російських підприємств і пов’язаних з ними осіб, які мають доступ до користування надрами на території України.
Заборонити доступ до користування надрами, до власності чи управління критичною інфраструктурою юридичним особам, зареєстрованим в офшорах.
Забезпечити доступ до користування надрами на конкурентній основі.
Запровадити антимонопольні правила, які б не допускали доступу до власності чи управління критичною інфраструктурою й одночасно доступу до користування надрами (обмежити вертикальні монополії).
Гарантувати незалежність регулятора, який надає доступ до користування надрами, до власності чи управління критичною інфраструктурою.
Перерозподілити ренту за користування надрами й гарантувати, що більшу частку ренти сплачуватимуть до місцевих бюджетів громад, на території яких використовують ті чи інші надра.
Створити енергетичну біржу для конкурентного продажу енергетичних ресурсів (вугілля, газу) і електроенергії.
Створити ефективну модель зеленої генерації.
Побудувати нові нафтопереробні заводи для потреб національної безпеки і зменшити імпорт бензину.
Оновити теплові мережі через механізми фінансування проектів з енергоефективності.
Встановити кримінальну відповідальність за неналежне управління критичною інфраструктурою.
Перші кроки щодо розвитку аграрного сектору:
Гарантувати українським фермерам дешеві кредити для придбання землі.
Дозволити купувати землю тільки громадянам України.
Обмежити кількість землі, яку може придбати одна особа.
Запровадити прозорий продаж права оренди на землі державної власності.
Стимулювати виробництво та реалізацію української сільськогосподарської техніки.
Перші кроки щодо розвитку економіки і стимулювання точок економічного зростання:
Зменшити імпорт російських товарів, мінімізувати інші форми економічної залежності від держави-агресора.
Здійснити прозору й ефективну приватизацію більшості державних підприємств.
Ліквідувати всі економічні підрозділи прокуратури, поліції, Служби безпеки України та податкову міліцію, скасувати їхні повноваження у сфері економічних злочинів.
Вилучити з Кримінального кодексу України статтю 205 «Фіктивне підприємництво». Заохочувати громадян України інвестувати в українську економіку, зокрема у критичну інфраструктуру.
Відновити у всіх областях роботу внутрішніх аеропортів та перетворити їх на сучасні сервісно-логістичні центри через інструменти державно-приватного партнерства.
Підтримати розвиток авіабудування через розвиток внутрішніх авіаперевезень та створення національного лоукост-перевізника.
Створити умови для розвитку річкових перевезень через прозоре регулювання роботи водного транспорту.
Підтримати розвиток вітчизняних підприємств, що виробляють громадський електричний транспорт через часткову компенсацію з бюджету банківських кредитів для розвитку підприємств, вигідні лізингові програми закупівлі транспорту.
Розвивати покриття широкосмугового інтернету спільними зусиллями держави та бізнесу, особливо для сільського населення, а також освітніх та медичних закладів.
Підтримати розвиток креативної економіки, коли ідеї, а не лише ресурси та технології, приноситимуть успіх та створюватимуть додану вартість. Інновації допоможуть зупинити відтік молоді з регіонів зокрема та України загалом, розвивати міста та сільські громади, зберігати ідентичність.
Перші кроки щодо прозорого бюджетування і справедливої податкової системи:
Запровадити прозорі і справедливі стандарти й механізми складання державного бюджету та місцевих бюджетів. Забезпечити відкритість інформації щодо використання коштів платників податків.
Запровадити податок на виведений капітал.
Запровадити трансфертне ціноутворення.
Зробити прозорою роботу митниці та фіскальної служби.
Синхронізувати бази даних усіх державних органів, які надають послуги для бізнесу.
Перші кроки щодо відновлення справедливого правосуддя і невідворотності покарання за корупцію:
Притягнути до відповідальності корумпованих чиновників та суддів за допомогою новостворених антикорупційних органів.
Запровадити автоматизовану систему верифікацій електронних декларацій. Чиновники та політики, які все життя перебували на державній службі, мають довести походження своїх статків або бути притягнутими до відповідальності за незаконне збагачення.
Не менше 25 % конфіскованих у корупціонерів коштів використовувати на державні гуманітарні програми (будівництво лікарень, шкіл, дитячих садків тощо).
Цифровізувати публічні послуги, мінімізувавши контактування громадянина та чиновника. Забезпечити особі через електронні сервіси доступ до усіх державних послуг.
Ліквідувати непотрібні контролюючі органи держави, які «паразитують» на бізнесі та громадянах.
Повернути до закону вимогу щодо наявності юридичної освіти як обов’язкової умови для призначення на посаду Генерального прокурора.
Ухвалити закон про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам.
Запровадити механізми максимальної відкритості в діяльності всіх органів влади і місцевого самоврядування та доступності чиновника для громадянина, а також ефективні інструменти громадського контролю за роботою органів влади та місцевого самоврядування.
Перші кроки щодо відновлення соціального добробуту:
Провести перепис населення і створити єдиний реєстр фізичних осіб.
Підвищити прожитковий мінімум для працездатних осіб до рівня фактичного його розміру, який оприлюднює уряд.
Запровадити обов’язкову систему індивідуального пенсійного накопичення без збільшення ЄСВ.
Зобов’язати державні компанії впроваджувати соціально відповідальну стратегію діяльності щодо персоналу, споживачів, екології тощо, зокрема оприлюднювати нефінансові показники діяльності.
Запровадити стимули для розвитку соціальної відповідальності приватних компаній.
Забезпечити щорічне фінансування медичної галузі – не менше 5 % ВВП.
Забезпечити медичним працівникам гідну винагороду та можливості для розвитку. Упродовж п’яти років вийти на рівень оплати праці лікаря – не менше 1 000 доларів у гривневому еквіваленті.
Запровадити систему медичного страхування, за якої 15 % сплаченого ЄСВ будуть відраховані на особистий рахунок кожного громадянина.
Запровадити програми заохочення здорового способу життя, заняття фізичною культурою та спортом, протидії шкідливим звичкам у суспільстві.
Ефективно боротись з дитячим алкоголізмом.
Перші кроки щодо посилення спроможності громад:
Перерозподілити структуру податків, поступово збільшивши частку місцевих податків до 50 %.
Забезпечити усім містам України рівний доступ до податку на доходи фізичних осіб.
Забезпечити сплату частини податку на доходи фізичних осіб за місцем отримання особою адміністративних послуг.
Передати на місцевий рівень до спроможних громад функцію управління місцевими податками і зборами.
Використати потужність великих міст, щоб розвивати конкретні регіони, реалізовувати великі інвестиційні програми, покращувати добробут прилеглих до міста громад. Запровадити форму міських агломерацій як спосіб взаємовигідної співпраці міста з навколишніми громадами.
Повернути Києву місцеве самоврядування, ухваливши новий закон про столицю України – місто Київ.
Забезпечити спроможність сільських громад, щоб села стали місцем комфортного проживання для людей та збереження української національної ідентичності.
Надати громадам право планувати території та розпоряджатися землями поза межами населених пунктів.
Запровадити сучасні механізми прямої участі громадян в управлінні громадою: громадські слухання, електронні петиції, бюджет участі (громадський бюджет), публічні консультації тощо.
Перші кроки щодо побудови якісної системи освіти:
Спрямувати в освітню сферу 25 % бюджетних коштів.
Зробити професію вчителя конкурентною. Формула грошової винагороди вчителя: середня заробітна плата в Україні + 1/3 середньої заробітної плати в Україні.
Зберегти та відновити професійно-технічну освіту. Пов’язати професійну освіту з потребами підприємництва на місцевому рівні через прямі замовлення від роботодавців та місцевої влади.
Запровадити конкуренцію серед вищих навчальних закладів через проектне фінансування науки та інновацій для 10 найкращих університетів, визначених на конкурсних засадах.
Повернути науку в університети, а університети відпустити на волю для наукового пошуку й конкуренції. Започаткувати програми грантової підтримки наукових досліджень в Україні. Фінансувати освіту та культурний розвиток з акцизу на тютюн та алкоголь. Інвестувати ці кошти в розвиток дітей (музика, малювання, спорт тощо).
Перші кроки щодо відновлення і зміцнення зв’язків з українцями у світі:
Запровадити механізм набуття громадянства для тих осіб, які народилися в інших країнах, мають інше громадянство, але вважають себе українцями і хочуть розбудовувати українську державу (за винятком держави-агресора).
Запровадити систему моніторування та оцінювання якості дипломатичної служби України.
Перші кроки щодо зміцнення відповідальності влади:
Закріпити в Конституції:
вибори до Парламенту на пропорційній основі з відкритими списками;
ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій;
голосування за закони більшістю присутніх у залі депутатів;
зменшення кількості депутатів Парламенту до 300 осіб;
персональну відповідальність Прем’єр-міністра та міністрів за виконавчу владу в країні;
відповідальність Президента України й дієву процедуру імпічменту.