2018-11-08

ШМАТОЧОК ЛЬВОВА ДЛЯ НІКОПОЛЬСЬКИХ ДІТЛАХІВ

До бібліотеки із книжками! Нікопольська центральна бібліотека отримала 15 примірників казки Марічки Крижанівської «Таємниці Львівського годинникаря». Їх подарували керівник Нікопольського осередку Михайло Поперечнюк і Марія Полоз. Цю книжку презентували представники Львівської міськради на згадку про Львів та Urban Talks, з яким мер Львова Андрій Садовий та його команда приїжджали до Нікополя наприкінці серпня. А водночас керівництво Нікопольського осередку Самопомочі дізналися чим зараз живуть бібліотеки та які мають проблеми.

Першу книгу Марічки Крижанівської Марія Полоз подарувала бібліотеці ще влітку – до Дня Незалежності України. Про такий подарунок дізналися і у Львівській міській раді. Вирішили, що однієї книги дітлахам буде замало. Тож виділили ще 14 книжок.

«Книжка «Таємниці Львівського годинникаря» дуже гарна, яскрава, зроблена у вигляді коміксів. Діти такі люблять. Тож в мене з’явилася ідея подарувати її філії №4 Нікопольської дитячої бібліотеки. Наш осередок давно співпрацює з нею, а її завідуюча – Олена Балицька – надзвичайно чудова жінка і професіонал, яка завжди радіє поповненню фондів», – розповідає Марія Полоз.

В ході зустрічі директор розповіла, що стан бібліотечної справи Нікополя бажає кращого. Населення міста зменшується, фінансування з бюджету не вистачає.
Замість підтримки з боку місцевих депутатів, бібліотекарі все частіше чують від них: «Коли ви вже закриєтесь?» В такому скрутному становищі вражає відданість бібліотекарів своїй справі – вони самостійно шукають кошти у грантодавців за кордоном і таким чином борються за існування бібліотек у Нікополі! Зокрема, на кошти закордонних меценатів були завезені комп’ютери. Також, за рахунок зовнішніх програм бібліотека поповнюється новими книгами. Функціонує й безкоштовний обмін книжками, буккросінг. Ним можуть скористатися і пацієнти дитячої лікарні.
«Дякую за Вашу працю та ентузіазм! Продовжуйте цю надважливу справу. Зі свого боку будемо робити все, щоб читання книжок і розвиток бібліотек, виходило на новий рівень!» – сказав Михайло Поперечнюк і попрохав надати список книжок, які хотіли б мати фонди бібліотеки.