2018-07-30

СОНЯЧНИЙ ПРОРИВ У ЧЕРВОНОГРИГОРІВЦІ

Це історія про те, як проста мрія звичайної людини допомогла сотням сімей зробити крок до енергетичної незалежності.
Три роки тому Юрій Калініченко, голова Нікопольської районної Самопомочі, першим у Червоногригорівці побудував власну сонячну електростанцію. Не маючи ані досвіду, ані достатніх ресурсів, маючи лише мету та велике бажання її досягнути …
Успіхи Юрія Івановича надихнули і сусідів. Адже, це гарна можливість заробити! Побудувати сонячну електростанцію власним коштом –задоволення не з дешевих. Але Юрій Калініченко знайшов спосіб, як їх можна встановити за невеликі кошти. Ми поспілкувалися із першопрохідцем та дізналися всі подробиці ноу-хау.

– Юрій, розкажіть як з’явилася ідея встановити сонячну електростанцію?

– Я народився і живу в Червоногригорівці, Нікопольського району. Закінчивши школу, вступив до Марганецького технікуму. Потім – до Криворізького педагогічного університету. Був учителем праці і креслення, намагався відкрити свою справу. З 2014 року, коли був прийнятий закон про альтернативну енергетику, я захопився цим напрямком. Зібрав багато інформації та почав будівництво власної сонячної електростанції. Досвіду такого ще не було, тому довелося витратити багато часу, сил і ресурсів. Далі була реєстрація і вона тривала довше, ніж будівництво самої станції, бо ніхто не знав, як її реєструвати. Але це не стало перешкодою і станція була зареєстрована і отримала «зелений тариф»

– Чим можете пишатися на сьогодні?

– Вже сьогодні у Червоногригорівці працює 16 сонячних електростанцій. До речі, лише одна сонячна електростанція потужністю 10 кВт виробляє за рік електроенергії на 10 тисяч гривень!

– В чому переваги сонячних електростанцій?

– Сонячні панелі перетворюють сонячне випромінювання в електричний струм. На сьогоднішній день це один із найефективніших проектів для інвестування. Переконаний – в майбутньому їх розвиток буде дуже великий. Наразі вже не лише приватні, а й промислові підприємства дуже багато інвестують в альтернативну енергетику. До того ж сьогодні є багато механізмів побудувати сонячні електростанції без великих затрат – є банки, які готові кредитувати всі ці проекти. Чому їх кредитують? Тому що це надійно, ефективно і це дає можливість заробити людям. Для прикладу, десяти кіловатна станція виробляє за рік електроенергії приблизно на 50 тисяч гривень! Це суттєвий внесок в бюджет сім’ї.

– Хто Вас підтримує в енергетичній справі?

– Моя дружина Оксана! Саме вона завжди підтримувала мене у всіх моїх починання, без її підтримки я б не реалізував жодного проекту.

– Які ще проекти хотілося б втілити у життя?

– Мені до душі створювати нові проекти, на даний момент збираю інформацію про біогаз. Особливо в сільській місцевості є багато матеріалу, з якого можна зробити біогаз, такі проекти дуже ефективні і реалізовані в інших державах. Та в деяких містах України.