2018-09-27

У Дніпрі безкоштовно вимірюють тиск та рівень цукру у крові

«Медицина для людей» – у Дніпрі стартував медичний проект від «Об’єднання «Самопоміч» та «Всеукраїнського об’єднання захисту медичних працівників».

Майже половина українців звертаються до лікарів лише у випадку крайньої потреби. А третина взагалі ігнорують медустанови. Це результати соціологічних опитувань.
Чому люди рідко звертаються до лікарів? Хтось має погану звичку нехтувати власним здоров’ям. А хтось не обстежується, бо на це немає коштів. Ми поспілкувалися із городянами і зрозуміли одне – люди розчаровані і не вірять, що медицина може бути доступною та безкоштовною. Це дуже прикро. Саме для цього Самопоміч і започаткувала соціальний проект «Медицина для людей». Протягом кількох місяців у Дніпрі та області працюватимуть мобільні намети, де всі охочі зможуть безкоштовно виміряти тиск та рівень цукру у крові. Першими можливістю скористалися мешканці по вулиці Робоча.

До поліклініки – «як припече»

Вулиця Робоча. День перший. Не було й 9:00, як городяни вже стояли в черзі! Пані Людмила вирішила перевірити стан здоров’я, йдучи із магазину. Зраділа, бо каже, добратися до 7- ї міської лікарні не так вже й просто. Транспорт туди ходить переповнений, а від трамвайної зупинки ще потрібно йти пішки.
-Мені 76 років. Щойно поміряла тиск – 180/95. Ледь стою на ногах. Як в такому стані добратися до поліклініки? А тут медсестра прямо біля дому. Ще й рівень цукру в крові виміряла. Дякую Самопомочі за те, що турбуються про людей, – говорить задоволена пенсіонерка.

Увесь тиждень до намету по вулиці Робочій люди йшли натовпом. Більшість про новий проект «Медицина для людей» дізналися із газети Самопомочі. А хтось зацікавився, просто йдучи повз. Людей дивувало, що перевірити стан здоров’я можна цілком безкоштовно. Адже звикли, куди не кинься – за все треба платити.

«Медична реформа, яку підтримала Самопоміч, це не тільки реформа галузі це, насамперед, реформа системи взагалі та злам корупційних схем, раболепського мислення. Для нас важливо не лише надати людям безкоштовні медичні послуги, особливо незахищеним верствам населення, а й почути їх думки та дізнатися, що їх турбує. Прикро, але більшість містян стверджує, що суттєвого покращення медичних послуг вони не відчули. Реформа й досі є твердим каменем спотикання влади і викликає багато суперечок та непорозумінь», – наголосив керівник Дніпропетровської обласної організації Самопомочі Сергій Рульов.
У 75 відсотків людей – підвищений тиск

Більше 200 людей прийшли перевірити своє здоров’я. І це лише за перший тиждень роботи намету Самопомочі. Результати показують, що у 75 відсотків людей тиск підвищений. А от рівень цукру у крові у більшості в нормі. Підвищення не критичне і пов’язане з віком.

Тож, не нехтуйте власним здоров’ям, бо ось Вам сумна статистика ВООЗ: в Україні 1,5 мільйони хворих на діабет. А ще ми лідери у Європі по смертності від сердцево-судинних захворювань.

Майже у всіх є погана звичка звертатися до лікаря, коли вже «припече».
Для багатьох лікарня – це нерви, стрес, безкінечні черги та великі кошти. Але хворобу краще попередити, аніж лікувати. Ми не зробимо Вам повне обстеження організму, яке потрібно робити два рази на рік у медзакладах.
Але ми зможемо безкоштовно поміряти тиск та зробити експрес-тест крові на рівень цукру – процедуру робити не боляче, безпечно та швидко. Бажано натщесерце. Наші медпрацівники – з багаторічним стажем роботи. В нас сучасний глюкометр, тонометр та всі необхідні медпрепарати.
Ви ще й досі вагаєтеся?
Краще приходьте до нас та переконайтеся, що тиск та рівень цукру у крові у Вас в нормі, аби потім не кусати собі лікті.

Це локації наметів Самопомочі:
Дата
Час
Локація
11.09.18 – 14.09.18
09:00-12:00
м.Дніпро, вул. Робоча, 75 (біля поштового відділення)
18.09.18 – 21.09.18
09:00-12:00
м.Дніпро, вул. Тітова, 11(перехрестя з вул.Новокримська)
25.09.18 – 28.09.18
09:00-12:00
м.Дніпро, просп. Б. Хмельницького, 116 (перехрестя з вул. Кротова
02.10.18 – 05.10.18
09:00-12:00
м.Дніпро, вул. Байкальська, 81А (біля Універсаму)

Про нові локації Ви можете дізнатися, зателефонувавши за номерами:
Дніпровської міської організації «Об’єднання «Самопоміч»: 096-228-08-58;
Дніпропетровської обласної організації «Об’єднання «Самопоміч»: 067-26-654-26.