2018-06-10

У відклику Вячеслава Мішалова нарешті може бути поставлена крапка

15 травня Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Дніпровської міської виборчої комісії та зобов’язав її звернутися до керівного органу партії «Об’єднання «Самопоміч» щодо відкликання В. Мішалова за народної ініціативою – тим самим надав членам виборчої комісії можливість та право завершити процес, який триває з вересня минулого року.

Понад 6000 голосів дніпровців мають бути нарешті почуті, а не загублені у бюрократичних коридорах різних інстанцій.

Проте паном Мішаловим та окремо міською виборчою комісією було подано апеляційні скарги і 12 липня у Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді право жителів Дніпра на законну можливість впливати на місцевих обранців може бути знову знівельовано.

Окрім порушення строків на перевірку підписів та документів про відкликання місцевого депутата, представники комісії чомусь передали всі підписні листи до Шевченківського районного відділу поліції, що знову говорить про недотримання своїх обов’язків, адже Законом подібні дії не передбачені – лише долучення представників правоохоронних органів до перевірки.

В свою чергу, суд першої інстанції в обґрунтуванні посилається на вже існуючі та працюючі висновки, наприклад, Європейського суду з прав людини та Верховного суду України.

Голова ініціативної групи з відклику депутата Илья Рыбаков та представники Дніпровської «Самопомочі» продовжують боротися з прогалинами у законодавчому регулюванні, що не мають стати перешкодою до реалізації прав громадян.