2018-09-27

УСПІШНЕ МІСТО В НЕУСПІШНІЙ КРАЇНІ. ДОСВІД ЛЬВОВА

«Під час мого перебування в славетному місті Лева в серпні та вересні, міський голова Андрій Іванович Садовий організував ряд практичних екскурсій по комунальних підприємствах та структурних підрозділах Львівської міської ради. Сказати, що я був вражений – це нічого не сказати.
Місто-бренд №1 в країні, яке більше року тому Адміністрація Президента взяла в сміттєву блокаду, щоб «приструнити» неконтрольованого міського голову та його фракцію в парламенті, вистояло та продовжує набирати популярність серед співвітчизників та іноземних гостей.
Побудова та управління міським господарством – складний процес. А результативність залежить від волі керівника та фаховості команди.
Переконаний – ті заклади та установи, де я був на екскурсії, в обов’язковому порядку мусять побачити всі, хто льє бруд на команду Садового – а це чиновники, політикани та інші «експерти». Такий високий результат могла досягнути лише сильна команда на чолі із відповідальним мером.

ЛКП «Лев»

Це ветеринарно-стерилізаційний центр для тварин. Він має декілька основних функцій:
 зменшення кількості безпритульних собак та котів на вулицях Львова;
 безпека співіснування безпритульних тварин та мешканців міста;
 відповідальність власників тварин за своїх улюбленців;
 популяризація гуманного ставлення до тварин.
Під час його створення львівські фахівці використовували досвід Європи та застосовали власну модель регулювання чисельності безпритульних тварин.
2500 безпритульних тварин за 3 роки!
Як це відбувається? Команда ловців відловлює безпритульних собак на вулицях міста та доставляє їх в приймальне відділення, де собак вакцинують комплексною вакциною від інфекцій, обробляють від бліх, кліщів, гельмінтів та утримують в карантині упродовж п’яти днів. Якщо у собаки виявлено захворювання – його лікують і лише потім стерилізують. Тварини вакцинуються проти сказу, лептоспірозу, чумки, ентериту та інших інфекційних хвороб. Комплексна вакцинація безпритульних собак в ЛКП «Лев» запроваджена вперше та унеможливлює поширення інфекцій серед людей та тварин.
Після 15-ти днів перебування собаки в ветеринарному центрі, його чіпують, вносять усю необхідну інформацію в базу даних http://animal-id.info та повертають на місце відлову під нагляд опікунів. Це у тому разі, якщо тварин не вдалось прилаштувати у нову родину та за умови, що вона здорова та неагресивна. Після чіпування собакам вішають на вухо кліпсу. Це свідчить про її проходження усього комплексу зазначених процедур та внесення даних про тварину в електронну базу даних. Такий собака більше не розмножується та не поширює інфекцій.
Вуличних котів, що проживають у під’їздах, підвалах відловлюють мешканці будинків та транспортують до ветеринарного центру самостійно. Тварина залишається на підприємстві щонайменше протягом чотирьох днів: два дні до стерилізації та два дні після. Якщо за цей період тварину не прилаштовують до нової родини, то її повертають у звичний ареал проживання.
Наразі у Львові немає комунального притулку для тривалого утримання собак та котів, а повертати стерилізованих тварин в агресивні умови вулиці без жодного догляду вкрай небезпечно. Тому працівники ЛКП «Лев» активно займаються прилаштуванням своїх підопічних у сім’ї, з допомогою преси, медіа та власного порталу Адопція.

Завдяки програмі Євросоюзу та за підтримки Львіської міської ради ЛКП «Лев» отримало:
 сучасний ветеринарно-стерилізаційний центр, ветеринарну клініку та необхідне обладнання;
 карантине приміщення;
 кухню для тварин;
 нові вольєри;
 новий автомобіль для транспортування тварин;
 збудували центр адопції;
 активну та відповідальну команду: ловців доглядальників, ветлікарів.

Перша ветеринарна комунальна клініка діє з 2016 року. Є кабінети хірургії, терапії, рентген-кабінет, лабораторія, стаціонар, інфекційне відділення. Клініка лікує домашніх та безпритульних тварин. Усі кошти з лікування господарських тварин використовуються на допомогу безпритульним собакам та котам.
Екскурсію проводила Оксана Володимирівна Кошак – людина, котра переживає за притулок та своїх підлеглих. Також в команді ще 32 співробітника. Також неможна забувати про команду волонтерів, а це понад три сотні чоловік. Та опікунів – всього укладено 284 опікунські угоди.
Переконаний – всім критикам та чиновникам треба поїхати до ветеринарного центру та особисто побачити, як треба будувати соціально-важливі об’єкти та не займатись міфологією. Такі позитивні кейси ми будемо реалізовувати і на Дніпропетровщині.

ЦНАП в міськраді Львова

Другий заклад, де я побував на екскурсії – це ЦНАП, що знаходиться в будівлі міської ради та створений з метою надання адміністративних послуг. Тут львів’яни можуть отримати консультацію з питань, які належать до компетенції міської ради. Всього можна отримати 367 видів послуг. Вражає зовнішній вигляд закладу та те, як ергономічно продумані деталі.
В ЦНАПі є дитяча кімната, де батьки можуть залишити свою дитину під пильним доглядом співробітника. Тут не буває черг, що є показником ефективності роботи організації. Таких центрів по місту відкрито шість. І ще плануються нові відкриття.
Також побував у ЦНАПі, що знаходиться у Шевченківському районі міста. Сучасні урбаністичні меблі, вуличні ліхтарі на сонячних панелях, сучасні лавки та вело-паркінг – це все є атрибутикою європейської інфраструктури та дає розуміння мешканцям, що влада турбується про людей. В центрі охайно, чисто, тут працюють професіонали. Всього за травень Шевченківський ЦНАП прийняв 7136 осіб, за червень – 6521 особу.

Амбулаторія сімейної медицини

Ще один заклад, який вартий уваги – амбулаторія сімейної медицини. Він теж знаходиться в звичайній багатоповерхівці, має відповідну інфраструктуру, відсутність черг та ергономічне планування. Прийом лікарів – без ускладнень та збоїв.
Цікавий факт. Коли ми виходили з амбулаторії, пан Роман Яцикович, котрий супроводжував мене по всім закладам і якому я щиро вдячний за цікаві та корисні екскурсії, побачив лавку на виході в незадовільному стані (фарба почала лушпатись). Він відразу сфотографував це і відправив відповідальним особам, які протягом двох днів повинні її реставрувати. Оце я розумію оперативність та відповідальне ставлення до роботи. І так має бути всюди.
Якщо порівнювати ті ж самі заклади у Львові та моєму рідному Нікополі, то з’являється враження, що це різні країни. Це не треба списувати на ментальність, величину міст та інші виправдування, які придумують чиновники корупціонери протягом 27 років. Треба просто «Брати і робити» свою роботу відповідально.
Впевнений, досвід Львова в побудові якісних об’єктів інфраструктури ми будемо реалізовувати на Дніпропетровщині і в моєму рідному Нікополі зокрема.»

Керівник Нікопольського осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч» Михайло Поперечнюк