2018-09-06

ВІД ГОСПОДАРЯ БУДИНКУ ДО ГОСПОДАРЯ В КРАЇНІ – ДНІПРО ЗА ОСББ!

«Самопоміч» на всіх рівнях підтримує розвиток свідомого власника житла – як приватного, так і багатоповерхівок. Цим питанням досить активно займаються як депутати Верховної Ради, так і на місцевому рівні, наприклад, у Дніпровській міській раді.
Запит на якісне управління своїм майном набирає не аби якої актуальності: яку форму управління багатоквартирного будинку обрати, як раціонально організувати роботу, який встановити розмір внеску, як привести будинок в належний стан, як відремонтувати інженерні споруди, як поліпшити стан житла?
Сьогодні існує декілька форм управління:
– Житлово будівельні кооперативи (ЖБК);
– Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ);

Та дехто обирає інший шлях – не організовуватись. Таким будинкам місто призначає управителя, а мешканці знову залишаються на самоті зі своїм майном у жахливому стані. Тариф, виставлений управителем за своє «нічого не робить» є геть не малим – у Дніпрі це близько 6-7 грн.

Дніпровська «Самопоміч» представлена фахівцями в тому числі у сфері ОСББ, серед яких й успішні голови об’єднань. І вони готові ділитись досвідом, навчати та розповідати іншим, як зробити свій будинок затишним, охайним або як організувати та створити ОСББ.

Та у суспільстві живуть ще багато страхів щодо створення ОСББ: щось не вдасться, щось не зрозуміло або буде гірше. Та коли стан деяких будинків просто жахливий, надія на управителя від міськради ніяк не покращить ситуацію – треба це розуміти.

Саме для тих хто мріє про затишок та добробут у своєму будинку, але вважає що це неможливо зробити, наша рубрика: «Будь господарем свого будинку. УСПІШНІ ПРИКЛАДИ».

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:
ОСББ «СТРІЛА» м. Дніпро вул. Янгеля, 5, рік забудови – 1967;
Створено у 2001 році (перетворено з ЖБК);
Правління ОСББ – вісім мешканців, Голова правління – Молдован Галина Юріївна;
Кількість квартир – 100;
Загальна площа житлових квартир – 4583 кв/м;
35% – кількість пенсіонерів – власників;

РОЗМІР ВНЕСКУ НА УТРИМАННЯ БУДИНКУ (НА СЬОГОДНІ) – 4,50 ГРН. М/КВ. (до калькуляції входить вивезення сміття)
Будинок з системою централізованого опалення, без ліфтів.

ЗРОБЛЕНО ЗА КОШТИ ВЛАСНИКІВ:
2010 – 2011 рік – ремонт покрівлі (з гарантією) – 150 тис. грн.
2012 рік – заміна системи каналізації – 40 тис. грн.
2014 рік – відокремлення системи опалення (попередня схема опалення: один лічильник тепла на два будинки) – 60 тис. грн.;
2014 рік – встановлення власного лічильника тепла – 30 тис. грн.;
2015 рік – заміна труб системи опалення, холодного водопостачання (пластикові, в двох під’їздах) – 50 тис грн.

ДОПОМОГА ДЕПУТАТА:
2015 рік – встановлено пластикові вікна у всіх під’їздах;

УЧАСТЬ У ПРОГРАМАХ РОЗВИТКУ ОСББ:
2017 рік – заміна труб системи опалення, холодного водопостачання (пластикові, три під їзда) – 180 тис. грн. (з яких 58 тис. грн. кошти власників, інші – міський бюджет);
2018 рік – ремонт міжпанельних швів – 181 тис. грн. (з яких 72 тис. грн. кошти власників, інші – міський бюджет).

Зазначимо, що правлінню цього будинку вдалось відкрити окремі особові рахунки для сплати за опалення та водопостачання – боротьба тривала майже п’ять років.

Підвали у будинку чисті та без зайвого мотлоху. Прибудинкова територія озеленена та в квітах – це результат бажання власників жити у комфорті та добробуті.

Діяльність ОСББ «СТРІЛА» – гарний приклад для тих, хто вважає старі будинки безнадійними, що створити ОСББ неможливо, і що хтось зробить все замість них.

«ВІЗЬМИ І ЗРОБИ» – а ми допоможемо. Проконсультуємо, організуємо екскурсію до крутих власників своєї оселі, складемо покрокову інструкцію створення вашого ОСББ.

Важливо зрозуміти – якщо Вас (як власників квартир) не цікавить питання вашого будинку, то це питання не цікавить більше нікого.

Триває попередній запис на семінари «Як бути господарем будинку», телефонуй – +38(068) 035-59-10, Владислав.

Не чекай – дій.