2018-11-29

ВІД ГОСПОДАРЯ БУДИНКУ ДО ГОСПОДАРЯ В КРАЇНІ – #ДніпроЗаОСББ!

Ми продовжуємо одну з улюблених та корисних рубрик – ОСББ – це легко! Адже «Самопоміч» на всіх рівнях підтримує розвиток свідомого власника житла – як приватного, так і багатоповерхівок.
Запит на якісне управління своїм майном ще довго буде актуальним:

– яку форму управління багатоквартирного будинку обрати? – як раціонально організувати роботу?
– як привести будинок в належний стан? – який встановити розмір внеску?
– як відремонтувати інженерні споруди? – як поліпшити стан житла?

Дніпровська «Самопоміч» продовжує розвінчувати міфи та страхи щодо однієї з форм управління, а саме – Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або ОСББ.
Саме для тих, хто мріє про затишок та добробут у своєму будинку, але вважає що це неможливо зробити, наша рубрика: «Будь господарем свого будинку. Успішні приклади».

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:

ОСББ «Слави18»: м. Дніпро, бульв. Слави, 18, рік забудови – 1990 рік.
Створено ОСББ у 2016 році Правління ОСББ – 14 осіб.
Голова правління – Наталія Попова. Керує довжелезним будинком тендітна жінка- це інформація для тих, хто, не спробувавши,заявляє, що нічого не вийде.

Кількість квартир – 299
Загальна площа житлових квартир – 17600 м/2
Багатоквартирний будинок – 8 під’їздів, 10 поверхів.

РОЗМІР ВНЕСКУ НА УТРИМАННЯ БУДИНКУ:
Розмір внеску власників квартир на обслуговування свого будинку (часто чуємо «квартплата» або «тариф на утримання») становить – 4,48 грн м/кв
(до розміру внеску не входять вивезення сміття та обслуговування ліфтів (відповідні послуги на окремих договорах з кожним власником квартири)

Будинок є звичайною «панельною» багатоповерхівкою. Аналогічні будинки є чи не в кожному районі Дніпра. Наприклад, розмір утримання комунальним підприємством такого самого будинку поруч становить 6, 85 грн м/кВ.

З першого дня створення ОСББ власники квартир поставили одне єдине завдання: «комфортні умови життя». Але згодом, враховуючи стрімке здорожчення енергоносіїв, з’явилось друге – «енергоефективні заходи заощадження».

Поставили мету –> створили ОСББ –> почали діяти

ДОПОМОГА ДЕПУТАТА
2016 рік – заміна вікон у всіх під’їздах – 250 000 грн?
2017 рік – ремонт близько 1-го км міжпанельних швів – ?145 000 грн?

УЧАСТЬ У ПРОГРАМАХ РОЗВИТКУ ОСББ:
2016 рік – повна заміна каналізаційних труб – 123 000 грн (з яких 14 тис грн. кошти власників)
2018 рік заміна обладнання щитових (3 шт на 8 під’їздів), заміна та встановлення мережі освітлення підвальних приміщень – 199 тис. грн. (з яких частка ОСМД – 31%)

Злагоджена робота правління та голови ОСББ демонструє, що будинки з такою великою площею завжди у центрі уваги, вони з легкістю приймають участь у міських програмах на умовах фінансування.

РОБОТИ ЗА КОШТИ ВЛАСНИКІВ:
2017 рік – заміна труб холодного водопостачання, запірної арматури – близько 200 000 тис. грн.
З дня створення встановили чотири теплових лічильника, замінили освітлення (тепер світлодіодне), поміняли запірну арматуру стояків системи опалення.

ПЛАНИ ТА ЦІЛІ:
Тепер мешканці цього ОСББ мріють про утеплення всього фасаду, тому активно займаються вивченням питання на рівні міських та державних програм.

Розуміють одне, економить той, хто робить кроки в бік енергоефективності.
«Бо навіщо платити більше?» (с)

Тож, ДОВЕДЕНО: ОСББ працюють і у великих будинках.
А забобони як, наприклад, «а у нас так багато під’їздів», «ми не можемо зібратись на збори» використовую тьті, хто не бажає щось змінювати.
Хіба ти такий? Не чекай – дій.