2016-08-19

Від петиції до дії

Цієї весни у Дніпрі набрала достатню кількість підписів електронна петиція про розвиток велосипедної інфраструктури міста. За ініціативи «Самопомочі» була створена робоча група, яка, разом із громадськими активістами, займається розробкою відповідної «Програми розвитку велосипедної інфраструктури міста на 2016-2020 роки».

Основним завданням програми є розвиток якісної зручної інфраструктури, що дозволить швидко та безпечно пересуватись містом на велосипеді, а також поліпшить умови руху пішоходів, в т. ч. маломобільних груп населення. Крім того, дана програма забезпечить умови для зростання кількості велосипедистів у місті та надасть організаційну, інформаційну та консультаційну підтримку користувачам велоінфраструктури.

Слід розуміти, що велосипед, як і громадський транспорт, на порядок ефективніший за автомобіль у плані використання вуличного простору, займаючи в 5-10 разів менше місця у русі та в 10-20 разів менше місця під час стоянки. Велосипед не забруднює повітря і не створює надмірного шуму, що робить вулиці міста більш комфортними для перебування на відкритому повітрі. Також велосипед, не може бути засобом підвищеної небезпеки, на відміну від автомобіля. Місто, де їздить багато велосипедів і зменшується кількість автомобілів на вулицях, зменшується швидкість руху, стає більш безпечним і комфортним для життя.