2018-11-06

Вікторія Войціцька: “Україна має ліквідувати монополії, які гальмують розвиток економіки та збагачують лише їх власників”

Напружено, але ефективно! До Дніпра із робочим візитом завітала народний депутат України Вікторія Войціцька (фракція «Об’єднання «Самопоміч»). Вона зустрілася із активістами «Save Dnipro» у та побувала на сховищі Придніпровської ТЕС, де знаходяться мільйони тон відходів. Також зустрілася зі студентами Дніпровського національного університету та представниками ОСББ. За два дні встигли провести зустріч із бізнес-середовищем та взяти участь у проекті «Школа депутата».

Біля Придніпровської ТЕС – як на поверхні Марсу

Із самого ранку Вікторія Войцицька разом із «Save Dnipro» поїхали на власні очі побачити колишнє гирло річки Шиянка, нині – суцільні відходи діяльності Придніпровської ТЕС. Що собою представляє ця зона – видно на фото.
«Як на поверхні Марсу, дихати майже неможливо», – ділиться враженнями депутат. Вона активно підтримує еко-активістів Дніпра. Ще у лютому 2018 року парламентарій брала участь у громадських слуханнях на масиві Придніпровськ, де представники ДТЕК Енерго намагалися переконати містян відтермінувати виконання екологічних зобов’язань Придніпровської ТЕС.
«Рівню цинізму олігарха Ахметова – немає меж. І від цього стає страшно.
Багато років знищується наше право дихати чистим повітрям, пити чисту воду, право наших дітей на здорове майбутнє.
Як держава, ми маємо поставити собі питання: ми хочемо продовжувати життя цих монстрів чи знаходити альтернативні джерела енергії, використовувати новітні технології та підходити комплексно до вирішення екологічної катастрофи, – зізнається Вікторія Войцицька.

«Проблема забруднення Придніпровською ТЕС території міста є набагато глибшою, ніж забруднення повітря. Це стосується й майже 150 га земель навколо міста та річки Дніпро. Завдяки команді Save Dnipro мали можливість побачити весь цей жах. Навколо цієї ініціативи повинні згуртуватися без перебільшення всі мешканці міста, оскільки це питання нашого майбутнього та здоров’я нації, – коментує голова Дніпровської міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Толстих.

«Вибір українців здатен змінити країну»

Від борців за екологію до студентів. Вже по обіді парламентарій взяла участь у засіданні Дискусійного студентського клубу, що діє на Факультеті суспільних наук. Вікторія – активна учасниця Революції Гідності. Координувала співпрацю із студентськими рухами, зокрема – на підтримку закону «Про очищення влади». Отже, в діалозі зі студентами ДНУ почувається повністю вільно та комфортно.

Напередодні п’ятої річниці початку Євромайдану Вікторія згадує, як разом з рідними виходила на перший марш за європейську інтеграцію: «Ми прагнули, аби наші діти мали шанс жити у європейській Україні», – каже вона.

Студенти слухали нардепа із цікавістю. Влучні запитання, бурхливе обговорення… Але одне питання було найголовнішим: «Яку державу нам варто будувати?», – питає хтось із студентів. Вікторія Войціцька відповідає просто: «Україні варто змінювати олігархічну модель, ліквідувати монополії, які відверто гальмують розвиток економіки та збагачують лише їх власників.»
Стосовно політичних перспектив України Вікторія висловлюється оптимістично: «Зараз у людей є усвідомлення що їх вибір здатен змінити країну. Україні потрібна докорінна зміна політичних еліт. Дуже важливо реалізувати це як на загальноукраїнському рівні, але й на рівні міст, областей».

Вікторія Войціцька закликала студентів бути політично активними, обов’язково ходити на вибори, інакше інші люди вирішать долю країни замість молоді. А ще – вивчати англійську мову та активно користуватися тими можливостями для самоосвіти та розвитку, які існують зараз.

Не менш змістовною та результативною вийшла й зустріч із представниками ОСББ – побачили колосальне коло питань, що необхідно вирішувати найближчим часом на законодавчому рівні та на рівні місцевого самоврядування. Бути господарем в своєму будинку – це перший крок до того, щоб стати господарем в своїй країні! Саме тому влада намагається цей процес максимально стримувати.

«Дякую Вікторії за візит до Дніпра, готовність спілкуватися з різними спільнотами міста в напруженому графіку та бажання бути поруч й допомагати у вирішенні широкого кола питань. Попереду багато спільних проектів, тож долучайтеся до команди!» – закликав голова Дніпровської міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Толстих.