2018-08-29

Замість конкуренції – об’єднання! Львів із Urban Talks у Дніпрі.

Напередодні Дня українського Прапора та Дня Незалежності України Дніпро зустрічав міського голову Львова Андрія Садового. Лідер Партії приїхав разом із Urban Talks – це проект, що дозволяє українським містам обмінюватися досвідом. Програма візиту була дуже насиченою. Окрім основного заходу мер Львова зустрівся із представниками малого та середнього бізнесу, осередком Партії, представниками влади, журналістами та громадськими активістами. Також разом із керівниками Дніпропетровської обласної та міської організації Партії – Сергієм Рульовим та Андрієм Толстих – відвідав музей АТО. Всього за один день лідер Партії встиг надихнути сотні людей на нові звершення та на власному досвіді довів: збудувати місто, в якому хочеться жити – цілком реально.
Як міста стають заможними та успішними?
Керівництво міста Лева продовжує діалог між містами України в рамках проекту Urban Talks. Цього разу делегація зі Львова приїхала до Дніпра. Зустріч відбулася в Дніпровському Coworking Hub. До неї долучилися представники Дніпровської міської ради, активні мешканці та громадськість. Зустріч була неформальною, проходила динамічно та драйвово. У дружній атмосфері учасники обговорили безліч важливих питань, а саме: залучення городян до прийняття рішень, створення умов для молоді, пошук інвестицій та важливість стратегії для розвитку міст. Успішними практиками Львова львів’яни ділилися більше години. До речі, такі зустрічі вже провели у восьми обласних центрах України.

Під час свого виступу Андрій Садовий дав містянам декілька важливих порад про те, як зробити своє місто кращим. І додав, що Дніпро дуже особливе, адже має і великий промисловий потенціал, і історичну спадщину, і потужні бізнес структури.
«Дніпро – це місто, до якого маю дуже велику повагу. Але для його успіху потрібна стратегія розвитку. Важливо залучити сильних радників. У Вас є багато мудрих, класних молодих людей – дайте їм шанс змінити місто. Хочете мати добрих керівників – готуйте їх. Ви самі є влада. Ми у Львові завжди запрошуємо мудрих, досвідчених студентів на стажування. У нас більшість працівників міськради – це молодь. Мій головний посил: беріть на роботу людей, які мудріші, талановитіші і успішніші від Вас. І тоді все вдасться, – відзначив Андрій Садовий.

Також учасники Urban Talks розповідали про необхідність розвитку креативного простору, молодіжних інкубаторів, коворкінг-центрів, про те, що бібліотеки, театри та музеї мусять ставати інтерактивними. Говорили і про важливість архітектурних конкурсів, що дозволить боротися із незаконними забудівлями, і про те, що на зміну генеральним планам мусять приходити інтегровані концепції розвитку, коли різні спільноти – а це педагоги, ІТ-шники, культурологи – формують свої потреби. Корисних порад від львівських колег було багато. Головне – допомогти зробити місто таким, в якому хочеться жити. Місто, з якого молодь не втікатиме за кордон у пошуках кращого життя, а будуватиме його тут – у місті, де є перспектива та розвиток.
«Немає більш крутішої речі, ніж збудувати міцну державу.»
Urban Talks передувало ще чимало робочих зустрічей. Спочатку Андрій Садовий зустрівся із підприємцями та осередками Партії в області. Обговорювали розвиток бізнесу та економіки, можливості для співробітництва влади та підприємців.
«Дніпро має всі шанси бути повноцінною космічною столицею. Ракетно-космічна промисловість повинна мати розвиток. Сьогодні виживає той, хто створює науковий продукт. І Дніпро має величезний потенціал у цьому напрямку- є потужна наукова база, але потрібне серйозне оновлення менеджменту, тому що з поглядом назад рухатися вперед неможливо. Немає більш крутішої речі, ніж збудувати міцну державу. Як? Не обирати «жуліків» до влади. Треба залучати якісних людей, які, використовуючи політичний інструментарій, наведуть в країні порядок. Але для цього потрібна політична воля. Якщо ти маєш добру ціль – сам Бог тебе веде до неї. І ти – перемагаєш.», – переконаний мер Львова.
Та найбільше Андрія Садового вразила екскурсія до унікального місця – музею АТО – Музею громадянського подвигу мешканців Дніпропетровщини. Після перегляду відео-експозиції вдалося поспілкуватися з її авторами. В результаті Андрій Садовий запропонував авторам обговорити майбутні спільні проекти.
«Ми з колегами були в музеї. Бачили цей вражаючий фільм, інсталяції, які викликали дуже сильні емоції. Переконаний – тут мусить побувати кожен українець, а особливо кожен чиновник та депутат.»
Тішимося, що така шалена доза мотивації припала саме на ці святкові дні – День українського Прапора та День Незалежності України.
Час, коли вся Україна огорнута великою мрією жити у вільній, мирній та процвітаючій країні. Але ж мрії мають властивість здійснюватися, чи не так?
Головне палко цього хотіти. Бути чесним, справедливим, натхненним на нові звершення! І звісно, дозволити собі розкіш залишатися собою. Вільним, незалежним, як сама Україна».
«Дякуємо Андрій Садовий за змістовну, щиру та надихаючу на добрі справи зустріч. Зустріч, яка мотивує, змушує вірити в свої сили та все більше об’єднує навколо однієї великої цілі – вірити в себе та Україну, рухатися тільки вперед, перемагати. А ще – не боятися бути першопрохідцем, прагнути великих змін і щодня змінювати долю країни накраще, – відзначив керівник Дніпропетровської обласної організації Партії Сергій Рульов.